W dniu 18 kwietnia 2026 roku odbyła się uroczystość z okazji 10-lecia działalności Warszawskiej Grupy Zen w ośrodku Szambali przy ul. Śniadeckich w Warszawie. W jubileuszu uczestniczył Hae Mahn Sunim, opat Szkoły Zen Taego w Polsce, a także przedstawiciele innych grup buddyjskich współdzielących tę przestrzeń praktyki oraz zaproszeni goście.
Po powitaniu odbyła się wspólna medytacja, a następnie zostały wygłoszone wykłady Dharmy:
✓ Buddyjska Sieć Indry z perspektywy współczesnej nauki (Leszek Wojas),
✓ Dharani w naszej praktyce (Beata Łazarz).
W dalszej części spotkania goście mieli okazję obejrzeć pokaz slajdów ilustrujących różne wydarzenia z historii grupy. Po wspomnieniach i rozmowach towarzyskich przy jubileuszowym torcie całość zwieńczył koncert w wykonaniu Mai Baczyńskiej (muzyka, reżyserki, scenarzystki, poetki, autorki tekstów) oraz Marcina Müllera.
Zapraszamy do obejrzenia mini-fotorelacji z wydarzenia.