Jubileusz 10-lecia WGZ na Śniadeckich

W dniu 18 kwietnia 2026 roku odbyła się uroczystość z okazji 10-lecia działalności Warszawskiej Grupy Zen w ośrodku Szambali przy ul. Śniadeckich w Warszawie. W  jubileuszu uczestniczył Hae Mahn Sunim, opat Szkoły Zen Taego w Polsce, a także przedstawiciele innych grup buddyjskich współdzielących tę przestrzeń praktyki oraz zaproszeni goście.

Po powitaniu odbyła się wspólna medytacja, a następnie zostały wygłoszone wykłady Dharmy:

Buddyjska Sieć Indry z perspektywy współczesnej nauki (Leszek Wojas), 

Dharani w naszej praktyce (Beata Łazarz).

W dalszej części spotkania goście mieli okazję obejrzeć pokaz slajdów ilustrujących różne wydarzenia z historii grupy. Po wspomnieniach i rozmowach towarzyskich przy jubileuszowym torcie całość zwieńczył koncert w wykonaniu Mai Baczyńskiej (muzyka, reżyserki, scenarzystki, poetki, autorki tekstów) oraz Marcina Müllera.

Zapraszamy do obejrzenia mini-fotorelacji z wydarzenia.